wtorek, 10 listopada 2015

Lekcje filmowe w szkole

22 października 2015 roku odbyło się pierwsze spotkanie, na którym obejrzeliśmy dwa projekty filmowe. Pierwszy, zrobiony przez dziewczyny z klasy I D, dotyczył wynalazków i wynalazców, dzięki którym powstało kino, z kolei uczennice klasy II D przedstawiły prezentację na temat życia braci Lumière – twórców kinematografu.
Projekt   dziewczyn z I D można obejrzeć tu:


 



2 listopada 2015 roku odbył się ciąg dalszy lekcji na temat początków kina. Tym razem swoje projekty przedstawiły trzy grupy z klasy II C.
Uczniowie grupy pierwszej opowiedzieli nam o George’u Meliesie i jego wpływie na rozwój kinematografii. Obejrzeliśmy fragmenty niektórych jego filmów, na przykład „Podróż na księżyc”. Nam  wydawał się komiczny, lecz w czasach powstania zrobił  furorę wśród widzów, ponieważ reżyser zastosował pierwsze w historii kina efekty specjalne.



Grupa numer dwa przybliżyła nam postacie Kazimierza Prószyńskiego, Bolesława Matuszewskiego oraz Władysława Starewicza – Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju kina.





Grupa numer trzy przedstawiła projekt dotyczący filmów niemych. Poznaliśmy lepiej postać Charliego Chaplina i obejrzeliśmy fragmenty jego filmów „Brzdąc” oraz „Gorączka złota”. Ciekawostką może być fakt, że w czasie projekcji filmu niemego muzyka grana była na żywo.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz