niedziela, 14 czerwca 2020

                                  Inaczej niż zwykle....

Życie często weryfikuje, a czasem diametralnie zmienia nasze plany..... Od 3 miesięcy uczymy się  w domach, spotykamy się i rozmawiamy online. Dlatego nasze zajęcia też przeniosły się do sieci.....

Co działo się przez ten czas?


* W dalszym ciągu działamy w ramach szkoły- rezydencji programu SHORTCUT. Od połowy marca grupa 7 osób z klasy 1 dg pracuje z panią reżyser T. Czepiec online w ramach “pleneru” (odbyło się 7 zajęć).  Powstaje film dokumentalny “Dziennik czasów zarazy”  (obecnie w fazie montażu). 
Na ostatnich zajęciach gościliśmy koordynatorów programu z CEO -  Karolinę Giedrys i Roberta Pruszczyńskiego oraz montażystę- pana  Jerzego Zawadzkiego.





* Klasy 1 dg oraz 1 dp w ramach zajęć z edukacji filmowej online zrealizowały cykl "Mistrzowie polskiego dokumentu". Uczniowie obejrzeli filmy polskich dokumentalistów – „Ćwiczenia warsztatowe”, „Gadające głowy”, „Siedem kobiet w różnym wieku” oraz „Wszystko może się przytrafić”. Po projekcjach omawialiśmy filmy zwracając uwagę na ich różne aspekty. Filmy Łozińskiego skłoniły do refleksji na temat etyki dokumentu oraz roli muzyki w filmie, analizując filmy Kieślowskiego natomiast zwróciliśmy uwagę na ich przemyślaną kompozycję oraz poruszaną przez nie problematykę egzystencjalną.



















* Na kolejnych zajęciach online obie klasy zdobyły też wiedzę na temat dźwięku i muzyki w filmie oraz gatunków filmu fabularnego. Znają już nazwiska najsłynniejszych polskich i światowych kompozytorów muzyki filmowej, wiedzą o naszym polskim, muzycznym Oskarze, wiedzą też czym różni się horror od thillera...











* Odbyły się też inne zajęcia filmowe w sieci: „Hoffmana odczytanie Sienkiewicza”,  „Co decyduje o ludzkim życiu- „Przypadek” Kieślowskiego, „Swoi i obcy w krótkim metrażu pt.: „Mały palec”, "Męska sprawa" jako przykład dramatu społecznego"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz